Polsku

NBS2GO po polskuJak stworzyć grupę studiowania Biblii

Wierzymy, że Bóg pragnie użyć tego kim jesteś, gdzie mieszkasz, pracujesz i z kim się spotykasz, to wszystko ma znaczenie dla Królestwa Bożego. Poniżej znajdują się trzy proste kroki pomocne przy tworzeniu grupy:

1. MÓDL SIĘ:

… wszystko rozpoczyna się od modlitwy i relacji.

MODLITWA
● Módl się o przyjaciela, który pomoże Ci rozpocząć spotkania studiowania Biblii w małej grupie.
● Módlcie się wspólnie regularnie. Proście Boga o wskazanie wam Jego planu i kierownictwa.
● Módl się podczas swojej wędrówki z Bogiem. Proś Boga o błogosławieństwo i opiekę. Podczas modlitwy wymieniaj imiona poszczególnych osób, za które się modlisz. Proś Boga o możliwości aby się z nimi spotkać, troszczyć się o nich i służyć im. Proś o otwarte serce gotowe do służenia i budowania relacji.
● Módl się o ich zainteresowanie studiowaniem Biblii.

RELACJE
● Umów się z osobami, które mieszkają, pracują lub spotykają się blisko Ciebie. Bądź przyjacielski i wspierający.
● Inicjuj rozmowy- zadawaj dobre pytania i bądź dobrym słuchaczem.
● Umawiaj się na wspólne spotkania przy herbacie, kawie lub obiedzie.
● Szukaj sposobności aby okazać miłość, wsparcie i pomoc.

2. ŁĄCZ SIĘ

… poszukaj zainteresowanych

ZAPLANUJ SPOTKANIE
● Wybierz datę, czas i miejsce spotkania.
● Zrób listę osób, które chciałbyś aby przyszły na spotkanie.
● Módl się i zaproponuj im spotkanie.
● Jeśli zechcesz, zaplanuj drobne przekąski.
● Zrób listę pytań do rozmów oraz przygotuj aktywności w celu “zapoznania się”.

SPOTKANIE
● Podaj kawę/herbatę i ewentualnie drobny poczęstunek.
● Zaproś i przedstaw siebie i wszystkich uczestników (użyj przygotowanych pytań lub aktywności) oraz daj wszystkim chwilę na wzajemne zapoznanie się.
● Na zakończenie możesz powiedzieć: Mieliśmy ze sobą wspaniały czas. Ze swojej strony chciałbym zaoferować miejsce gdzie nasza grupa mogłaby się spotykać w celu studiowania Biblii, odkrywając przy tym znaczenie Słowa Bożego i Jego wpływ na nasze życie. Proszę powiedzcie czy bylibyście zainteresowani.

3. PROWADŹ

… czas rozpocząć spotkanie

● Ściągnij i wydrukuj materiał programu studiowania Biblii dla każdej osoby .
● Wybierz jedną z 4 sugerowanych części Pisma Świętego z materiału programu
● Każdy z uczestników będzie potrzebował notatnik aby zapisywać swoje odpowiedzi na przygotowane na każdy dzień pytania.

Skontaktuj się z nami droga mailową pod adresem contact@nbs2go.com

Studia biblijne po polsku

ŚWIATŁO (Polish – Light)

Światło: Życie dla żółwia morskiego jest w oceanie. Oddalając się od naturalnego środowiska, wabione sztucznym światłem, skazują się na pewną śmierć. Jezus rzekł: „Jestem światłością świata… lecz będzie miał światło życia” Jana 8, 12. Cztery rozważania pozwolą Ci się zagłebić w tematy o życiu, relacjach, cudach i przesłaniach Jezusa.

Study Guide: View | Download
Leader Guide: View | Download
Duration: 8 week

PATCHWORK (Polish – Quilt)

“Patchwork” Tak jak patchwork łaczy ze sobą różnokolorowe kawałki materiałów, tak Bóg nie marnuje niczego z naszej podróży życia (okoliczności, prób czy przeszłości). On zszywa wszystko razem dla Jego chwały i dla naszego dobra. Będziesz zadziwiony jak nici wybranych na każdy tydzień fragmentów Starego i Nowego testamentu przeplatają się ze sobą.

Study Guide: View | Download
Leader Guide: View | Download
Duration: 8 week

ZAUFANIE (Polish – Trust)

Zaufanie: Zaufanie jest stanem czynnym, nie biernym, to punkt gdzie konfrontujemy się z rzeczywistością. Zaufanie to niezachwiana wiara i posłuszeństwo Bożemu Słowu, niezależnie od okoliczności i pomimo konsekwencji. Studium to pomoże Ci odkryć praktyczne sposoby jak trzymać się Bożego Słowa i żyć zgodnie z nim.

Study Guide: View | Download
Leader Guide: View | Download
Duration: 8 week, 10 week

SERCE (Polish – Heart)

SERCE: Boże Słowo zmienia serca! Pierwsze dwa rozważania “Serca” skupiają się na Bożym sercu i na tym jak Twoje serce może stać się domem Chrystusa. Ostatnie dwa rozważania naprowadzą Cię jak studiować Słowo aby Twoje serce było zachęcone i wzmocnione. To 5-dniowe studium Biblijne jest zbiorem różnych fragmentów ze Starego i Nowego Testamentu.

Study Guide: View | Download
Leader Guide: View | Download
Duration: 8 week

WIARA (Polish – Faith)

Wiara: Bóg stworzył ptaki do latania, a nie do pozostawania w gnieździe. W Biblii znajdziemy historie zarówo o tych, którzy swoje życie oparli na obojętności i nieposłuszeństwie, jak i tych, którzy szybują na skrzydłach wspaniałej wiary. Przeanazlizuj życie tuzina postaci wraz z nauczaniem Jezusa i Pawła. Ucz się latania na skrzydłach wiary.

Study Guide: View | Download
Leader Guide: View | Download
Duration: 8 week

MAMA (Polish – Mommy)

Mama: Program studiowania pomaga mamom w zmaganiach ze znalezieniem czasu i/lub w uświadomieniu sobie gdzie znaleźć codzienną „mannę”. Ten duchowy pokarm jest konieczny dla wspierania serca, duszy i umysłu. „Mama” jest krótkim, wyczerpującym studium, które oparte jest na krótkich porcjach Słowa ale mimo to, każdy z fragmentów, zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu, przysparza dużo energii.

Study Guide: View | Download
Leader Guide: View | Download
Duration: 8 week

ADWENT (Polish – Advent)

„Adwent” jest czterotygodniowym planem czytania, mającym na celu zwrócić naszą uwagę na pokorne uniżenie Zbawiciela naszych żyć. Studium obejmuję cztery perykopy z Ewangelii wg św. Mateusza i św. Łukasza. Wraz z nimi, będziemy mogli poznać boski plan narodzin Jezusa Chrystusa oraz doświadczyć tego, jak to było być przy nich obecnymi. Forma pytań i odpowiedzi może być używana przez rodziny, grupy dyskusyjne, a także w celach indywidualnych.

Study Guide: View | Download
Duration: 4 week